ANKARA İL MEM ARGE

ANKARA ÖĞRETMEN AKADEMİLERİ BAŞLIYOR.

ANKARA ÖĞRETMEN AKADEMİLERİ BAŞLIYOR.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın öncülüğünde hayata geçirilen "Öğretmen Akademileri" projesi, Ankara'nın soluğunu ruhunda hissetmek isteyen öğretmenlerimiz için Ankara'da faaliyetlerine başlıyor. 

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü, öğretmenin deneyiminin ve bilgisinin öğrencinin hayatında eşsiz bir iz bırakacağının bilinciyle 2023-2024 eğitim öğretim yılı ikinci döneminde "Ankara Öğretmen Akademileri"ni hayata geçiriyor.

Ankara Öğretmen Akademileri çalışmaları kapsamında, resmî - özel eğitim kurumlarında görev yapan öğretmen ve eğitim yöneticileri, alanında uzman isimlerle her hafta farklı temalarda belirlenen etkinliklere katılmak üzere bir araya gelecek. 

Ankara Öğretmen Akademileri kapsamında ilk iki akademi; "Edebiyat Akademisi",   "Şehir ve Kültür Akademisi" olarak faaliyetlerine başlayacaktır. Bu akademilerde her hafta, birbirinden farklı başlıklar ele alınacaktır. Eğitimin tüm paydaşlarına hitap eden "Ankara Öğretmen Akademileri" kapsamında, ilerleyen zamanlarda farklı akademiler ve farklı başlıklar da eklenerek çeşitli içerikte akademiler düzenlenecektir.

Başvurular 20.02.2024 mesai bitimine kadar http://meb.ai/dj7lTG bağlantısından yapılacaktır.

 

Edebiyat Akademisi Etkinlik Programını incelemek için tıklayınız.

 

Şehir ve Kültür Akademisi Etkinlik Programını incelemek için tıklayınız.

 

16-02-202416-02-2024

Emniyet Mahallesi, Alparslan Türkeş Cd. 4/A, 06500 Yenimahalle/Ankara - 0(312) 306 89 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.