ANKARA İL MEM ARGE

"Refugee Class Assistance for Teachers RCA4T - Sığınmacıların Öğretmenlerine Sınıfiçi Destek Projesi"

"Refugee Class Assistance for Teachers RCA4T - Sığınmacıların Öğretmenlerine Sınıfiçi Destek Projesi" Uluslararası Toplantı - İzmir
"Refugee Class Assistance for Teachers RCA4T - Sığınmacıların Öğretmenlerine Sınıfiçi Destek Projesi"

Ankara il Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ortak olduğu "Refugee Class Assistance for Teachers RCA4T - Sığınmacıların Öğretmenlerine Sınıfiçi Destek Projesi" projesi çerçevesinde İzmir ilinde proje ortaklarının katılımı ile toplantı gerçekleştirilmiştir. Projenin 5. toplantısına kurumumudan Proje koordinatörü Zeynep Bediz Oyar katılmıştır. Bulgaristan ve Yunanistandan gelen ortaklar ile 2 gün boyunca etkili bir süreç tamamlanmış olup, projenin ilerleyişi ile ilgili süreç tartışılmıştır. Yıldırım Beyazıt Üniversitesinin koordinatörlüğünde yürütülen proje ile öğretmenlere yardımcı olmak amacıyla geliştirilen Cep Telefonu Uygulamaları" konusundaki gelişmeler görüşülmüştür. Türkiye´de Suriyeli göçmenler ile ilgili yapılan diğer çalışmalar hakkında bilgi sahibi olmak adına "TIAFI" Derneğinden iki temsilci davet edilmiş ve çalışmalarını anlatmışlardır. TOplantının 2. gününde "PICTES" projesi kapsamında İzmir ilinde gerçekleştirilen faaliyetleri sunmak üzere Özcan Mansuroğlu toplantıya katılmış ve sunum gerçekleştirmiştir. Projenin bundan sonra ilerleyişi ile ilgili yapılması gerekenlerin kararlaştırılm ması ve dilek temenniler ile toplantı sona ermiştir. Proje ile ilgili detaylara ve ulaşmak için   http://www.teachers4refugees.eu/   Web sayfasını ziyaret edebilirsiniz. . 

 

06-09-201806-09-201806-09-201806-09-201806-09-2018

Emniyet Mahallesi, Alparslan Türkeş Cd. 4/A, 06500 Yenimahalle/Ankara - 0(312) 306 89 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.