ANKARA İL MEM ARGE

Ölçme Değerlendirme Uygulamalarını İzleme, Araştırma ve Geliştirilmesi Projesi İzleme Araştırması

Ölçme Değerlendirme Uygulamalarını İzleme, Araştırma ve Geliştirilmesi Projesi İzleme Araştırması Testi 27-28 Aralık tarihlerinde ilgili okullarda uygulanmıştır. 
Ölçme Değerlendirme Uygulamalarını İzleme, Araştırma ve Geliştirilmesi Projesi İzleme Araştırması

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Uygulamalarını İzleme, Araştırma ve Geliştirilmesi Projesi kapsamında 5. sınıflara yönelik İzleme Araştırması Testi 27-28 Aralık tarihlerinde Müdürlüğümüz tarafından 54 okulda 10133 öğrenciye uygulanmıştır. Yapılan araştırmada öğrencilerin yenilenen müfredatla birlikte kazanımları edinme düzeylerinin tespit edilmesi, eksik öğrenmelerinin ortaya konması, öğrenci, veli, öğretmen ve yöneticilere geri bildirim verilmesi amaçlanmaktadır. Araştırma türkçe, matematik ve fen bilimleri dersinde testlerin uygulanması, öğrenci, öğretmen ve yönetici anketlerinin uygulanması ile gerçekleştirilmiştir. Araştırma sonucunda taraflara geri bildirim verilecek olup, her okulun üstün ve zayıf yönlerine yönelik bir rapor da sunulması planlanmıştır. Söz konusu sonuçlarda hiçbir şekilde öğrenci, sınıf, okul veya ilçe sıralaması yapılmayacaktır.İzleme araştırmasının başarılı olarak yürütülmesi için özverili şekilde çalışan il yöneticilerine, ölçme değerlendirme merkezi ekiplerine, idareci ve öğretmenlerimize teşekkürlerimizi sunarız.

Emniyet Mahallesi, Alparslan Türkeş Cd. 4/A, 06500 Yenimahalle/Ankara - 0(312) 306 89 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.