ANKARA İL MEM ARGE

Öğretmenler için Dijital Yeterlikleri Keşfetme (Discovering Digital Competences for teachers / DDCT) Projesi Ulus Ötesi Toplantısı (TPM- LTTA) Yapıldı

Öğretmenlerin Dijital Yeterliliklerinin Keşfedilmesi (DDCT) projemiz kapsamında, 21-30 Mart tarihleri arasında Finlandiya'da ulus ötesi proje toplantısı (TPM) ve Eğitim Faaliyeti gerçekleştirildi (LTTA). 
Öğretmenler için Dijital Yeterlikleri Keşfetme (Discovering Digital Competences for teachers / DDCT) Projesi Ulus Ötesi Toplantısı (TPM- LTTA) Yapıldı

Faaliyete Okul Eğitimi ve Genlik Çalışmaları Birim Koordinatörü Zeynep BEDİZ OYAR ve Birim proje uzmanlarının yanısıra öğretmenlerimiz katıldı.  21-24 Mart 2023 Suomussalmi şehrinde gerçekleştirilen eğitimde; 

Göçmenlerin eğitiminde dijital araçlar ve kapsayıcılık, derslerde dijital araçların kullanımı konuları ele alınarak Ruukinkankaan ilkokulu ve Kajaani Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (KAMK) ziyaret edildi.

Eğitim, 27-29 Mart 2023 tarihleri arasında Pori şehri, Otsola Yetişkin Eğitim Merkezi'nde devam etti.

Kurum Müdürü Alexander'un 'Fin Liberal Yetişkin Eğitimi sistemi' ile ilgili sunumu ve Eğitimci Sanna Kuusisto'nun 'Öğretme ve öğrenmeyi çeşitlendirmek için iç motivasyondan nasıl yararlanılır?' konulu sunumlarının ardından Winnova Mesleki Eğitim Kurumu ziyareti gerçekleştirildi.

Finlandiya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Araştırma Müdürü Samuli Karevaara, katılımcılara 'Kapsayıcı dijital pedagoji' ile ilgili çevrimiçi sunum gerçekleştirdi. Otsola Yetişkin Eğitimi Merkezinde 'Bilgi teknolojilerinin farklı konularda ve pedagojik durumlarda kullanılması' konusunda Otsola öğretmenleri ile deneyim paylaşımının ardından eğitim Satakunta Müzesi'nde Atölye Çalışmasıve eğitim boyunca yapılan çalışmaları değerlendirme ile sona erdi.

07-04-202307-04-202307-04-202307-04-202307-04-2023

Emniyet Mahallesi, Alparslan Türkeş Cd. 4/A, 06500 Yenimahalle/Ankara - 0(312) 306 89 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.