ANKARA İL MEM ARGE

Gençlik Atölyeleri Başlıyor

Öğretmenlerin Gençlik Çalışanına Dönüştürülmesi Amacıyla Gerçekleştirilen Eğitimler tamamlandı. Gençlik Atölyeleri Başlıyor
Gençlik Atölyeleri Başlıyor

Gençlik çalışmalarındaki kalitenin artırılması ve öğretmenlerin gençlik çalışanına dönüştürülmesi son derece önemlidir. Gençlerin öğrenmelerini destekleyen kişi ve aynı zamanda bir öğrenen olarak gençlik çalışanlarının yeterliliklerin geliştirilmesi ve farklı uygulamaları tanımaları gerekliliği ortaya çıkmıştır.

Bu kapsamda gençlik çalışanı mantığını kavrayacak her lise türünden rastgele seçilen toplamda 36 öğretmene; onların, öğrenen olma ve gençlerin öğrenmelerini destekleme konusuna odaklanarak bilinç şemalarını yansıtmalarına imkân veren bir öğrenme ortamı sağlanmıştır. Pilot çalışması Haziran ayında yapılan eğitim, Eylül sonu itibariyle tamamlanmıştır. 

Eğitim sonunda öğretmenler kendi okullarında 18 genç ile Gençlik Atölyeleri planlayacaktır. Müdürlüğümüz koordinatörlüğünde pilot olarak planlanmış bu eğitim ve atölyeler sonunda gençler; onların, kişisel ve sosyal yaşam becerilerini geliştirmelerini destekleyerek topluma aktif katılımlarını güçlendirmek amacıyla öğrenmeyi öğrenme, kültürlerarası öğrenme, empati, girişimcilik, problem çözme, yaratıcı ve eleştirel düşünme becerisi geliştirme gibi çeşitli öğrenme atölyelerine katılacaktır.

07-10-201907-10-201907-10-201907-10-201907-10-2019

Emniyet Mahallesi, Alparslan Türkeş Cd. 4/A, 06500 Yenimahalle/Ankara - 0(312) 306 89 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.