ANKARA İL MEM ARGE

Geliştir-Uygula-Paylaş ilkesi ile düzenlenecek olan "ANKARA ULUSAL EĞİTİM YÖNETİMİ KONGRESİ " planlama toplantısı gerçekleştirildi.

Geliştir-Uygula-Paylaş ilkesi ile düzenlenecek olan

Müdürlüğümüz ARGE birimi Araştırma Ekibi koordinatörlüğünde,  Ankara'da Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı resmi okullarda görev yapmakta olan okul müdürlerimize yönelik Geliştir-Uygula-Paylaş ilkesi ile düzenlenecek olan "ANKARA ULUSAL EĞİTİM YÖNETİMİ KONGRESİ " planlama toplantısı gerçekleştirildi. Kongrenin amacı, Okul Gelişim Modeli çerçevesinde, okullarımızın gelişim alanları üzerinde kendi belirledikleri temalar kapsamında akademisyen desteği ile araştırma ve geliştirme çalışması yaparak, bu çalışmalardaki sürecin ve çıktıların akademik/bilimsel bir platformda paylaşılması ve yaygınlaştırılmasıdır.

 

Başkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Servet ÖZDEMİR başkanlığında gerçekleştirilen açılış ve bilgilendirme toplantısına İl Müdürümüz Sayın Harun FATSA, Şube Müdürümüz Sayın Selim COŞKUN ve çalışmaya dâhil olan 105 gönüllü okul/kurum müdürü katılmıştır.

 

Çalışma kapsamında Müdürlüğümüzün işbirliği protokolü yaptığı Ankara Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, TED Üniversitesi ve diğer üniversitelerden gönüllü katılım sağlayan 134 akademisyen tarafından okullarımıza akademik destek verilecektir. Ayrıca 29.09.2022 tarihinde Müdürlüğümüz ve EYUDER arasında kongreye teknik destek sağlanması hususunda işbirliği protokolü imzalanmıştır.

 

Kongre için Ekim ayında başlayacak olan çalışmalar 2023 Mart ayında kongrenin gerçekleşmesi ile tamamlanacaktır.

 

30-09-202230-09-202230-09-202230-09-202230-09-2022

Emniyet Mahallesi, Alparslan Türkeş Cd. 4/A, 06500 Yenimahalle/Ankara - 0(312) 306 89 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.