ANKARA İL MEM ARGE

ERASMUSDAY 2020'DE WENA PROJEMİZ KAPSAMINDA FAALİYETLERİMİZ YAPILDI

ERASMUSDAY 2020'DE WENA PROJEMİZ KAPSAMINDA FAALİYETLERİMİZ YAPILDI

Erasmus+ Programı'nın tanınırlığını ve bu programa yönelik projelerin görünürlüğünü artırmak, potansiyel yararlanıcıları Erasmus+'tan yararlanmaya teşvik etmek  amacıyla 2018 yılından bu yana ülkemizin de katılımıyla Ekim ayı içerisinde Erasmus Günleri (#ERASMUSDAYS) etkinlilikleri düzenlenmekte; ülkemiz ile birlikte tüm Avrupa'da  çeşitli görünürlük, yaygınlaştırma ve bilgilendirme faaliyetleri gerçekleştirilmektedir.

 

Erasmus Günleri bu yıl da 15-16-17 Ekim 2020 tarihlerinde tüm Avrupa'da ve ülkemizde yararlanıcı kurumların gerçekleştirdiği etkinliklerle kutlandı. Müdürlüğümüz koordinatörlüğünde yürütmekte olduğumuz Yalnız Değiliz (We Are Not Alone-WeNA) projemiz kapsamında Erasmus Günlerinde Yenimahalle Rehberlik ve Araştırma Merkezi Psikolojik Danışmanları Yahya ÜNALDI ve Melike İNCİOĞLU ile özel gereksinimli çocukların velilerine ve öğretmenlere yönelik olarak iki söyleşi gerçekleştirildi. 15 Ekim'de Yahya ÜNALDI ile "Farklı bir Hikaye: Disleksi", 16 Ekim'de Melike İNCİOĞLU ile "Öğrenmenin Temel İlkeleri" konulu söyleşiler Ankara MEM Arge Youtube kanalında canlı olarak yayınlandı. Söyleşinin kaydı Youtube kanalımızda erişime açıktır.

03-11-202003-11-2020

Emniyet Mahallesi, Alparslan Türkeş Cd. 4/A, 06500 Yenimahalle/Ankara - 0(312) 306 89 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.