ANKARA İL MEM ARGE

Erasmus+ KA2 "C.L.A.S.S.ROOM" Projesinin 2. Ulusötesi Toplantısı Gerçekleştirildi

Erasmus+ CLASSROOM PROJECT : “Görme engelli öğrencilerin sınıfa uyumunun arttırılması için , ebeveynlerine ve okul personeline beceri kazandırmak” adlı KA2 Projemizin İlk Toplantısı  Malta’nın Valetta şehrinde gerçekleştirildi
Erasmus+ KA2 "C.L.A.S.S.ROOM" Projesinin 2. Ulusötesi Toplantısı Gerçekleştirildi

Müdürlüğümüzün ortak olduğu 2016-1-MT01-KA201-015205 nolu “Equipping School Staff and Parents with the Skills to Better Integrate Students with Visual Impairments in the Classroom (Görme engelli öğrencilerin sınıfa uyumunun arttırılması için, ebeveynlerine ve okul personeline beceri kazandırmak) projesinin ikinci toplantısı 20-22 Şubat 2019´da Malta’nın Valetta şehrinde gerçekleştirilmiştir. Toplanının amacı iki yıl boyunca yapılan araştırma ve geliştirme çalışmalarının ardından görme engelli öğrencilerin velilerine ve öğretmenlerine verilecek eğitim içeriğine son şeklini vermek ve eğitim tarihlerini belirlemektir.

        Malta´nın proje koordinatörlüğünü yaptığı proje kapsamında toplantı açılış konuşmasıyla başlamış, ardından websitesinden sorumlu olan ortak tarafından websitesinin içeriği ve kullanılması hakkında bilgi verilerek devam etmiştir. Proje websitesi, görme engelli bireylerin de erişimine olanak sağlayacaktır. Toplantının devamında, her ülke temsilcisi kendi hazırladığı modülü tanıtmıştır. Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü, görme engelli bireylerde bağımsız yaşam becerileri modülünün sunumunu yapmıştır. Çalışmanın ikinci gününde, modüllerin içeriğinin tartışılması ve modüllere son halinin verilmesi sağlanmıştır. Ortak tarihler ve adımlar belirlenerek toplantı sona ermiştir.

 

12-03-201912-03-201912-03-2019

Emniyet Mahallesi, Alparslan Türkeş Cd. 4/A, 06500 Yenimahalle/Ankara - 0(312) 306 89 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.