ANKARA İL MEM ARGE

DDCT - Projemizin İkinci Öğretmen Eğitimi Toplantısı Gerçekleştirdik

DDCT - Projemizin İkinci Öğretmen Eğitimi Toplantısı Gerçekleştirdik

Discovering Digital Competences for teachers DDCT - (KA204 Strategic Partnership for Adult Education-2020)-Projemizin ikinci öğretmen eğitimi toplantısı gerçekleştirdik.

 

 Almanya koordinatörlüğünde yürüttüğümüz projemizin amacı öğretmenlerimizin dijital yeterliklerinin geliştirilmesi yoluyla eğitim ortamlarında daha fazla etkileşimli dijital araçların kullanılmasını sağlamak için katkıda bulunmaktır. Bu bağlamda proje kapsamındaki ikinci öğretmen eğitimimiz çevrimiçi gerçekleştirilmiştir.

Eğitime Ankara MEM Strateji Geliştirme Birimi Uluslararası Projeler Ekibi ile birlikte Keçiören Kardeşler Cumhuriyet Ortaokulundan Seçil AKÇAY ÇARDAKKAYA, Pursaklar Ülker İlkokulu öğretmeni Yasemin SÜTÇÜ, Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Ekip üyesi Dilruba ER katılım sağlamıştır. Bu amaç doğrultusunda öğretmenlerimizin deneyimlediği: Kahoot, Jamboard, Mentimeter, wordcloud, storyboardthat, Google Tools vb çevrimiçi içerik geliştirme araçları ile öğretim platformları çevrimiçi araçların kullanım alanları ve iyi uygulama örnekleri çevrimiçi olarak paylaşılmıştır.

 

23-06-202123-06-2021

Emniyet Mahallesi, Alparslan Türkeş Cd. 4/A, 06500 Yenimahalle/Ankara - 0(312) 306 89 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.