ANKARA İL MEM ARGE

CITI-VAL (Education in Prison for Citizenship Values) Almanya Hareketliliği

CITI-VAL (Education in prison for Citizenship values) ERASMUS + kapsamında yapılan projenin Almanya´NIN Wittlich şehrinde yapılan toplantısı ile ilgilli bilgi içeren kısa bir yazı
CITI-VAL (Education in Prison for Citizenship Values) Almanya Hareketliliği

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ortağı olduğu ve kurumumuzu temsilen Pınar Cenk’in ve Adalet Bakanlığı’nı temsilen Hasan Atmacaoğlu(psikolog), Çiğdem Eroğlu’nun (psikolog) 04-10.03.2018 tarihleri arasında katıldığı “CITI-VAL(Citizenship Values)”  projesi kapsamında proje ortakları (Fransa, Türkiye, İspanya, Macaristan, Almanya) Almanya’nın Bernkastel Kues şehrinde bir araya gelmişlerdir. Proje kapsamında farklı 5 ülkede hapishanelerde 30 yaş altı hükümlülere uygulanan, vatandaşlık değerleri ile ilgili eğitimler değerlendirilmiştir. Hazırlanan eğitim seti üzerinde uygun görülen değişiklikler yapılmıştır. Bu eğitimlerin değerlendirilmesinde kullanılabilecek değerlendirme ölçütleri oluşturulmuştur. Proje kapsamında Almanya’nın Wittlich şehrindeki açık cezaevi ziyaret edilmiş ve burada Adalet Bakanlığı bünyesinde çalışan psikologlar münazarada kendilerine iletilen soruları cevaplandırmışlardır. Proje koordinatörleri son gün bir araya gelerek, projenin bir sonraki toplantısı ile ilgili duygu, düşünce ve beklentilerini paylaşmışlardır. Projenin son toplantısı Türkiye’de 3,4 ve 5 Temmuz 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.  Toplantı katılımcıların iyi dilek temennileri ile sona ermiştir.

 04-04-2018

04-04-201804-04-2018

Emniyet Mahallesi, Alparslan Türkeş Cd. 4/A, 06500 Yenimahalle/Ankara - 0(312) 306 89 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.