ANKARA İL MEM ARGE

ANKARA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2024-2028 STRATEJİK PLANI YAYIMLANDI

 ANKARA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2024-2028 STRATEJİK PLANI YAYIMLANDI

 

 

ANKARA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2024-2028 STRATEJİK PLANI YAYIMLANDI

 

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2024-2028 Stratejik Planı'nda 7 amaç, bu amaçlar altında beş yıllık 25 hedef bu hedeflerin ölçülmesine ilişkin 92 performans göstergesi ve hedefleri gerçekleştirmeye yönelik somut adımların yer aldığı 88 strateji yer almıştır. Ayrıca, hedeflerin beş yıllık perspektifte yaklaşık maliyetlerinden yola çıkılarak tahmini kaynak ihtiyaçları hesaplanmıştır. Planda yer alan amaç ve hedeflerin gerçekleşme durumlarının takip edilebilmesi için bakanlığımız tarafından oluşturulan "Stratejik Plan İzleme ve Değerlendirme Modeli" kullanılacaktır.

 Geleceğe yönelik stratejilerinin uygulanmasında şeffaf, güvenilir ve hesap verilebilirliği sağlayan bir ortamı tesis ederek kamu kaynaklarının en iyi şekilde kullanılmasını sağlayacak şekilde hazırlanan Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2024-2028 Stratejik Planı, eğitim paydaşları için önemli bir kılavuz görevi görecektir. Plan uygulanmakta olan stratejik yönetim sürecinin ayrılmaz bir parçası olarak orta ve uzun vadeli planlanma, çok yıllık bütçeleme, performans göstergelerini belirleme ve izleme, değerlendirme ile raporlama süreçlerini kapsamaktadır.

 

Eğitim gibi önemli ve gerekli bir toplumsal ögeye ilişkin oluşturulan bu stratejik plan, kurumsal anlamda değişen koşullara uyum sağlanmasını, kamu kaynaklarının etkili, ekonomik ve verimli bir şekilde kullanılmasını ve hesap verebilen saydam bir yönetim anlayışını pekiştirecek bir üst politika belgesi niteliği taşımaktadır.

 

Bu bağlamda şekillenen Ankara İl Millî Eğitim Müdürlüğü 2024-2028 Stratejik Planı; Türkiye Yüzyılı hedeflerine ulaşılması için eğitimde erişim ve fırsat eşitliğinin güçlendirilmesi, öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimlerine çok boyutlu destek sağlanması, beceri ve süreç odaklı ölçme ve değerlendirme mekanizmasının geliştirilmesi,  uluslararası ve yurt dışı eğitim iş birliklerinin sağlanması ve mesleki eğitimin güçlendirilmesi konularına odaklanmıştır.

 

 Stratejik Plana Ulaşmak için Tıklayınız

 

Emniyet Mahallesi, Alparslan Türkeş Cd. 4/A, 06500 Yenimahalle/Ankara - 0(312) 306 89 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.