ANKARA İL MEM ARGE

"Algoritm Ankara" Projesi"Algoritm Ankara", Ankara Valiliği koordinatörlüğünde, Ankara İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile HAVELSAN, Ankara Üniversitesi, ODTÜ Teknokent ve Hacettepe Teknokent paydaşlarıyla yapılandırılan; 9. sınıf öğrencilerini, girişimcilik ekosistemine aktif öğrenenler olarak dâhil etmeyi amaçlayan bir projedir. 

 

Ankara'da eğitim öğretimine 9. sınıfta devam eden öğrencilerimiz arasından en başarılı, 50 kız ve 50 erkek öğrenci projeye katılımcı olarak dâhil edilecektir.

 

Seçilen öğrencilerimiz, yazılım alanında faaliyet gösteren Teknokent firmalarında ve HAVELSAN 'da; "İş Başı Gözlem, Acemi Birliği Kampı ve Yeni Nesil Girişimcilik Atölyeleri Etkinlikleri"ne katılabilecektir. 

 

10 Mart 2022 tarihinde 10.30-14.30 arasında çevrim içi olarak gerçekleştirilecek "Öğrenci Seçme Etkinliği" ile ilgili ayrıntılı bilgi ve etkinlik yönergesi ortaöğretim kurumlarına gönderilmiştir.

 

Proje ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız:

https://www.ankaraab.gov.tr/algoritmankara-projesi

 

25-02-2022

Emniyet Mahallesi, Alparslan Türkeş Cd. 4/A, 06500 Yenimahalle/Ankara - 0(312) 306 89 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.