ANKARA İL MEM ARGE

17. TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı Çağrısı kapsamında Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan Afetlerde Öğretmen Yeterliliği isimli projemiz TÜBİTAK tarafından hibe ile desteklenmiştir.

17. TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı Çağrısı kapsamında Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan Afetlerde Öğretmen Yeterliliği isimli projemiz TÜBİTAK tarafından hibe ile desteklenmiştir.

Afet müdahale planlamalarının temel prensiplerinin benimsenmesine, afetler sırasında; tüm kaynakların etkin kullanılmasına, ulusal düzeyde işbirliği içinde hareket edilebilmesine ve okullarda yüksek afet farkındalığıyla sürdürülebilir bir risk yönetiminin uygulanmasına katkı sağlanması, afet yönetiminde "Uzaktan Algılama (UA)-Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS)" ile mekânsal değişimi görmeleri ve değişim analizleri yapabilme, teknoloji ve dijital içerikli etkinlik hazırlayabilme yeterliliğinin kazandırılması, öğretmenlerde afet sonrası temel ilk yardım uygulama beceri düzeylerinin arttırılması, iklim değişikliği ve afet ilişkisi farkındalığının kazandırılması amacıyla Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan "Afetlerde Öğretmen Yeterliliği" projesi 17. TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Projeleri kapsamında 123B442 Proje Numarası ile desteklenmeye hak kazanmıştır.

        

        Söz konusu projede Müdürlüğümüz adına Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü-Strateji Geliştirme Şubesi'nde görevli Nadiye ÖZCAN proje yürütücüsü, Fatih BEKTAŞ proje uzmanı, Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mutlu YILMAZ proje uzmanı, Ankara Üniversitesi AFAM Müdürü Dr. Nehir VAROL proje uzmanı olmak üzere, eğitim faaliyetleri; alanında uzman eğitmen kadrosu, tecrübeli sağlık personeli ve proje rehberleri eşliğinde yürütülecektir.

Söz konusu proje kapsamında;

  • Teorik eğitimler (Ankara Ü. Ord. Prof. Dr. Şevket Aziz Kansu Binası-ANKARA)  ve uygulamalı etkinlikler ilgili sahalarda (ANKARA), 02-06 Eylül 2024 tarihleri arasında (5 gün) alan uzmanı eğitmenler tarafından proje amacına ve etkinlik içeriklerine uygun saha gezileriyle yerinde görme ve aktif öğrenmeye dayalı gerçekleştirilecektir.
  • Hedef kitle; Ankara İli Merkez İlçelerden resmi okulöncesi, ilkokul (sınıf), ortaokul (Sosyal Bilgiler) ve liselerden (Coğrafya) öğretmenlerdir.
  • 9 Merkez İlçeden 4'er öğretmen (her ilçeden her kurum düzeyinden bir öğretmen) olmak üzere toplam 36 asil ve 18 yedek öğretmen değerlendirme kriterleri doğrultusunda 12-13.06.2024 tarihlerinde komisyon marifetiyle seçilip, katılımcı listesi 24.06.2024 tarihinde duyurulacaktır. Katılımcı olarak belirlenen öğretmenlerle 26.08.204 tarihinde bilgilendirme toplantısı yapılacaktır.
  • Proje ekibi ve katılımcı öğretmenlerin proje eğitim tarihleri süresince uygulamalı eğitim sahalarına  "ulaşımı (gidiş- dönüş), beslenme (yeme- İçme) ve eğitim materyal giderleri proje bütçesinden karşılanacaktır.
  • Katılımcı öğretmenlere proje etkinlikleri sonunda TÜBİTAK 4004 "Afetlerde Öğretmen yeterliliği" projesi katılım belgesi verilecektir.
  • Katılımcı öğretmenler etkinlik sonrası yaygınlaştırma faaliyetlerinde aktif katılım sağlayacaktır.

 

 21-05-2024

 

Başvurular, 17.05.2024-06.06.2024 tarihleri arasında öğretmenlerin gönüllüğü doğrultusunda http://meb.ai/Up69MJN  adresindeki form aracılığıyla bireysel olarak yapılacaktır.

 

 

 

Afetlerde Öğretmen Yeterliliği Projesi Etkinlik Planını İncelemek için Tıklayınız.

 

21-05-2024

Emniyet Mahallesi, Alparslan Türkeş Cd. 4/A, 06500 Yenimahalle/Ankara - 0(312) 306 89 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.